5 Temmuz 2010 Pazartesi

adaptasyon başarıyla gerçekleşti!

çok afedersiniz ama komik bir milletiz.
en azından "komik olabilen" diyeyim.
katılımcısı olamadığımız dünya kupası başlayana kadar çoğumuzun haberinin olmadığı, adını duysak yeni bir cins sokucu böcük sanabileceğimiz vuvuzela zamazingosuna hemencecik ısındık.
böylece, haberlere ve yorumlara bakarsak eğer, milletçe tiksindiğimiz bir şeye ısınmış olduk.
tribünlerimizde ilk vuvuzela kavgası yaşanmış, şükürler olsun.
öncesinde, vuvuzela yüzünden kıçına terlik yiyen epeyce çocuk olmuştur zannımca ama (marketlerde 3-5 parça bilmemne marka bişey alana vuvuzela verildiğine rastladım zira) içine polis karıştıran ilk olay demek ki bu:
beylikbağı spor klübünce organize edilen geleneksel futbol turnuvasında, hisarcıklıspor ile girbay sürücü kursu takımları arasındaki maçın 75. dakikasında, haberde hangi takımın taraftarı olduğu belirtilmeyen iki taraftar vuvuzela öttürmüş. (haber çaldı diyor ama çalmaktan ziyade öttürülen bişey olduğunu düşündüğüm için böyle söylemeyi uygun buldum) sesten rahatsız olan bazı taraftarlar ise (yine hangi takım olduğu yazmıyor. bence aynı takım taraftarları olması da kuvvetle muhtemel) gençleri uyarmış. öttürmeye doyulamadığı söylenen bu illet boru hakikaten pek zevkli bir tezahürat aracı olmalı ki, gençler ısrar edince tartışma çıkmış. tartışmanın büyümesi üzerine diyor haber, ne şekilde büyüdü, o vuvuzela'lar kaç kişinin kafasına indi, kimlerin kulağına inatla öttürüldü, zor kullanılarak ellerinden vuvuzellaları alınan gençlere ve o vuvuzela'lara ne yapıldı bilemiyorum ama sonuçta "tartışmanın büyümesi üzerine" başlayan kavga tribünden sahaya taşmış. garibim futbolcular kavgayı ayırmaya çalıştılarsa da başarılı olamamışlar ve olay polisin biber gazı sıkmasıyla sonuçlanmış.
allah aşkına bi söyleyin ya,
beylikbağısporklübü
hisarcıklıspor
girbaysürücükursutakımı
vuvuzela
polis
bibergazı
tüm bunları aynı haberde okuma eğlenceli değil mi?
8)

5 yorum:

üçtemmuz dedi ki...

bence bu olayda...tiramisu, kareoke ve şakşuka kelimeleri de geçmeliydi.:) bak o zaman tadından yenmezdi burdam.:)))

Sevgi Gibi dedi ki...

canım yurdum halleri.
bu yorum kısa mı oldu ne :P

.. dedi ki...

ünsüm dedim ya haber tam olarak detayları vermemiş ama
vuvuzelaya misilleme olarak şakşuka şarkısı ile kareoke yapmaya gayret eden bet sesli karşı taraftar, başedemeyince yanlarında getirdikleri tiramisuları da fırlatmış rakip takım oyuncularına sanırsam.
yendi mi? yenmedi valla 8)))
sevgi,
ne demişler, yorumun kısası olmaz 8)) ağzına sağlık 8)

Adsız dedi ki...

evde vuvuzela yapım tarifleri görmeye başladım ya sağda solda krafting bloglarında.. millet menyak sanırsam.. bizim miz gibi kaynana zırıltımız var ya daha ne bize vuvuzeladan ya..
ve evet çok eğlenceli.. arasan
bu kadar tuhaf sözcüğü bir arada bulamazsın =9..
öpsem bi de..
=)

atalet..

pisikopati dedi ki...

bizim bi tanıdığımızın 10 yaşında oğlu tutturmuş almışlar, pencerenin arkasından saklanıp saklanıp mahallede öttürüyormuş. Sokağa çıktığında da mahalle esnafı durdurup bi öttür diyip dinliyorlarmış:)