12 Şubat 2009 Perşembe

10 maddelik acil önlem ve dahi eylem planı

1- sabah çayı tek şekerli, sonraki çaylar şekersiz içile! (tamam tamam hadi gün içinde 1 şekerli çay hakkı daha veriyorum)

2- altıncı katta oturuyor olmanın avantajı kullanılıp, asansör yerine merdivenle yukarı çıkıla!

3- bol su içile!

4- sabah kahvaltılarında yağlı ballı dilim dilim ekmek yemek yerine "formuna dikkat eden kadınlar" sınıfına dahil olup mısır gevreği ve süt ikilisiyle idare edile! (tamam hadi hafta sonları abart ama bari hafta içi yeme şu yağları, balları)

5- gece yatmadan önce "e acıktııııım" diyip allah ne verdiyse yutmak yerine en fazla bir meyve veya yoğurt yenile! (yoğurt da soğuk soğuk yenmez ki. bari ılık süt içeyim)

6- bir önceki maddenin uygulamasında ılık süt'ün içine nesquik katma, yok efendim keçiboynuzu ve şeker ilave etme gibi fikirler akla geldiği anda savuşturula! (iyi tamam be!)

7- bir süre zayıf gösterici giysilerden uzak durula! (siyah dar pantolonlar, yüksek topuklar falan giyip zayıfım diye dolaşacağına koca popolu bol kotlar ve topuksuz botlar giy, gayrete gel)

8- görümcelerin "aa hayatta olmaz, iki dolma daha ye, üç köfte daha koydum" ısrarları soğukkanlı ve taviz vermez tavırlarla geri çevrile!

9- çerçey'in koca poposuyla dolgun butlarıyla yarattığı sevimli görüntünün, bir dişi insan olarak sende aynı etkiyi yaratmayacağı, en azından bu yüzyılda öyle bir şansın olmadığı akılda tutula!

10- sağdan soldan sipariş edilen lezzetli öğlen yemeklerinin tek amacının restoranları, büfeleri zengin etmek olduğu, yapılacak en iyi şeyin ise çorba-galeta-yoğut-meyve gibi ucuz ve fakat az kalorili gıdalarla beslenmek olduğu akılda tutula!

sonuncu ve ek madde:
sel kişisinin bütün itirazları, reddedişleri, olumlu sözleri, ve hatta iltifatlarının sadece ve sadece kendi görüşü olduğu;
aslında gerçekleri yansıtmadığı;
inek gibi olsam da adamdaki kim tarafından yapıldığı belli olmayan göz bağlama büyüsü sayesinde fark edilmeyeceği ve hatta beğeniyle karşılanacağı;
lakin onun beğenisinin toplumsal beğeni ile paralel gitmeyebileceği
ve şahsımın sadece koca kişisinin gözüne hoş görünmekten daha fazlasını talep eder bir yapıda olduğu
akılda tutula ve gereği yapıla!!!!
te o ka!

10 yorum:

kayipsimurg dedi ki...

Bi dakka not alıyom...
Sel kişisi yerine kabriyo kafa yazıcam demi:)
Ben de bu kararları almak, karar almakla kalmayıp uygulamak istiyorum. Göbekim benden önce köşeyi dönüyo artık yaa :((

.. dedi ki...

karar alması kolay da... bakalım uygulama safhasında tepe taklak olacak mıyım?
yoksa ben ne kararlar aldım şimdiye kadar o-hooo
karar almada üstüme yok 8))

uctemmuz dedi ki...

Yürü burdacım. Gerçekten tavsiyem o. Öğle tatillerinde, eve gidiş gelişlerde bol bol yürü. Tamam diyeti boz demiyorum ama en iyi işe yarayan yol bu.
Öperim canım.:)

Adsız dedi ki...

hahahaha..
anacım fransızların çukulata şarap peynir diyetine geç bence sen..

=)

merdiven ii fikir.. ve acık önce inip araçtan bir durak yürüme filan gibi taktikler de olabilir..=)
atalet..
kalorisiz öpücükler bırakarak gider...

.. dedi ki...

en iyisi yürümek çok haklısın turuncum. ama yürüyemiyorum ki şu ara. zaten evde işe arabayla gelip gidiyorum. zira buraya dolmuş otobüs yok gibi bişey. öğlenleri de kitap okumakla meşgulüm su sıra. üf.
ataletim, nasıl oluyor o diyet yaa. çok güzelmiş. çukulatanın üstüne peynir sürüp şarapla yesem oluyor mu? e süper!!!

muck dedi ki...

e pes vallahi şımarık sende.kaç kilosun ki.seni görmiyenler bile inanmaz kilolu olduğuna.hadi ordan
kuzgun diilim.muck

Dolphinblue dedi ki...

ya saklambaç harbiden çok seviyorum seni yaaa! bu maddeler bu kadar mı güzel, esprili, inci gibi yazılır buraya... kilo verme derdi bu kadarmı güzel dile getirilir...

ps: yavrucuğum hergün greyfurt tüket. birinin suyunu sık diğerinide posasıyla birlikte dilim dilim ye :) hem kilo vermeye hem selülite iyi geliyor söyliim :) akşam 7 den sonra hiç bir şey yemezsen faydasını göreceksin.

birde sen sen ol rejim yaparken kimseyi ziyarete gitme... mutlaka rejimin içine kan doğruyolar :P acıkırsanda erkenden yatağa girip uyumaya çalış :) daha ne diiim he :P bişey daha yapıyorum ama önce kendimde test etmem sonuç görmem lazım. daha bir hafta bile olmadı başlayalı. düzenli yapıldığı sürece etkisini gösteriyormuş... etki gösterilince mutlaka mail atar haberdar ederim seni :)

.. dedi ki...

sevgili ve sayın muck kişisi,
ya bi git yaaa.... alla allaaahh.. iz sürüp bulduğu yetmiyo, bi de yorum yazmış 8)
dolfinim,
tatlım bilmukabele. 8)
greyfurtta haklısın. yağ yakıyor diye duymuştum. hem de selülit ha! yemem mi o zaman! severim de zaten haspayı.öbür şey neymiş merak ettim. işe yararsa acil haber et güzelim. bi öpiym 8)

geçkalmadımki dedi ki...

muck kişisine katılıyorum.. biz hala (doğduğundan bu yana) kilo almana seviniyoruz. azcık daha incelirsen ben nereyi öpücem.. (burnunun çukurunun dışında:)
dur bi geliim de, sen daha zayıflamadan önce çok çok öpiim stok yapiim öle zayıfla zayıflayacaksan..

.. dedi ki...

yok be fundacım, pantuldan taşan göbek kolay kolay eriyeceğe benzemiyo . belimin çukuru kaybolayazdı valla. 8(
hareketsizlikten yağlanma rekoru kırmak üzereyim.